Superfood – kiedy możemy po nie sięgnąć?

dietetyk

Z listy superfood możemy korzystać w zasadzie zawsze. Nie ma przeciwwskazań, jakoby miałaby ona być dla kogoś niedostępna. Superfood szczególnie przydaj się nam, jeżeli nasze zdrowie wymaga radykalnej zmiany na lepsze. Wtedy możemy zaopatrzyć się w produkty, które zawiera lista superfood. W przypadku, jeżeli chcemy schudnąć – wybierzemy odpowiednie dla siebie produkty i dodamy je do swojej diety, po konsultacji z dietetykiem. Ważne jest też, abyśmy wiedzieli, co będzie nam przydatne w walce z nadwagą. W momencie, gdy zauważamy, że nasze odżywianie się znacznie odbiega od zdrowej normy, a kilogramów przybywa – lista superfood będzie nam jak najbardziej przydatna. Nigdy bowiem nie jest za późno na odkrycie listy superfood jako naszego vademecum żywienia.

Produkty superfood zastąpią nam wszystkie dotychczasowe posiłki?

Jeżeli chcemy lub musimy z dnia na dzień zmienić swoją dietę ze względu na nasze podupadające zdrowie, możemy zastąpić każdy dotychczas spożywany przez nas produkt nowym, zdrowszym. Zdrowa zamiana nawyków i żywności wyjdzie nam na dobre, a przede wszystkim skorzysta na tym nasz organizm. Nie musimy oczywiście ‘’wpychać’’ każdego po kolei produktu z lisy do naszej nowej diety, wystarczy spokojnie przejrzeć całą listę – najlepiej kategoriami – i wtedy selekcjonować produkty według naszego smaku i upodobań żywieniowych. Produkty, które posmakują nam najbardziej, zostaną wprowadzone do naszej nowej diety, być może na stałe.

dietetyk

Produkty superfood niekoniecznie muszą być drogie i trudnodostępne. Nie wiesz jak ułożyć jadłospis? Skontaktuj się z dietetykiem!

Odwyk od superfood?

Nie trzeba odpoczywać od zdrowego jedzenia, nie jest to bowiem męczące w żaden sposób. To, że pozbyliśmy się z naszej diety wszelkich słodyczy, niezdrowych gotowych dań czy tych pełnych soli i konserwantów – nie tylko wyjdzie nam na dobre ale też odzwyczaimy się od niezdrowego jedzenia. Ponadto, gdy zauważymy znaczną poprawę naszego zdrowia, sami już nie będziemy chcieli wrócić do starych metod odżywiania się. Zwłaszcza, gdy od lat walczyliśmy z nadwagą i nic to nie dawało. Superfood jest bardzo pomocną listą żywności tylko i wyłącznie zdrowej i naturalnej. Dzięki skorzystaniu z niej wejdziemy na dobrą drogę do zdrowego życia.

Superfood jako styl życia

Wiele jest osób, które propagują zdrowy styl życia, ale są chwile, gdy skuszą się na niezdrowy dodatek do diety typu baton, nadmiar alkoholu czy pizza. Superfood jako styl życia natomiast jest całkowitym odejściem od przetworzonej żywności. Oczywiście nie na siłę – żeby osiągnąć cel poprzez konieczne zmiany – trzeba chcieć tych zmian. Czasem jest to konieczne, jednak smaczne i odpowiednio połączone ze sobą produkty superfoods dadzą nam satysfakcję z naszego nowego sposobu żywienia. Do żywienia się produktami z listy superfood można dołączyć także codzienne ćwiczenia, które dodadzą nam siły i będą iść w parze wraz ze zdrowym jedzeniem. Poczucie, że robimy wiele dobrego dla naszego organizmu jest silniejsze, niż chęć zjedzenia całej tabliczki czekolady jako nagrodę za przetrwany dzień J