Studenci dorabiają w wakacje w Holandii

Jak wszyscy wiedzą — pieniądze są podstawą prawidłowego funkcjonowanie w społeczeństwie. Bardzo często nie chcemy, by podczas studiów nasze życie i decyzje były oparte głównie o pieniądze, które otrzymamy od rodziców. Dlatego też coraz więcej studentów decyduje się na wakacyjne wyjazdy za granicę, by dorobić sobie na wydatki podczas roku akademickiego. Jak się okazuje — wyjazdy do Holandii są bardzo dochodowe. Praca, którą należy włożyć w ten proces jest w możliwościach przeciętnego studenta. Dlatego Holandia i biura pośredniczące cieszą się dużą popularnością.

Język holenderski nie należy do najprostszych?

Jednym z najpopularniejszych języków obcych w Polsce jest język angielski. Język holenderski stanowi niszę, której raczej nie możemy wymagać od studentów. Jednak nie stanowi to problemu, by znaleźć pracę. Na rynku powstają kolejne biura pośredniczące w poszukiwaniu pracy. Możemy bez znajomości natywnego języka odnaleźć pracę w wybranym państwie. Dodatkowo nie musimy szczególnie znać się na prawie pracy danego kraju. Wszystkie formalności wykona dla nas pośrednik. Nawet znalezienie mieszkania czy dojazd będzie leżał w jego rękach. Naszym zadaniem będzie wówczas dostarczenie odpowiedniego kompletu dokumentów. Warto skusić się na pracę poza granicami ze względu na to, że jest dobrze płatna.

Jak wyglądają stawki w Holandii?

Stawki w Holandii różnią się w zależności od rodzaju stanowiska i naszego wieku. Osoby w przedziale wiekowym 18-20 lat będą otrzymywać niższe pensje niż te po 20 roku życia. Wciąż jednak będą one wysoce opłacalne. Mile widziane są osoby posiadające uprawnienia spawacza czy też do prowadzenie wózka widłowego. W dodatku posiadając uprawnienia jesteśmy bardziej cenieni na rynku pracy — otrzymamy wyższą pensję.

Zakwaterowanie w Holandii

Bardzo dużym atutem, szczególnie dla studentów, którzy chcą dorobić, a nie posiadają czasu na poszukiwania odpowiedniego lokum, są mieszkania oferowane przez biura pośredniczące. Kwoty za takie mieszkania nie są wysokie. A standard, który zapewnia pośrednik oraz wygoda, która wynika z samego braku potrzeby samodzielnego, pracochłonnego rozglądania się za ofertą, jest warta świeczki. Dlatego też wiele osób decyduje się na propozycje ze strony pośrednika.

Studenckie wakacje trwają trzy miesiące. To idealny czas, by wybrać się za granicę, aby dorobić trochę pieniędzy na utrzymanie się podczas roku akademickiego. Ta częsta praktyka zyskuje popularność i pozwala na poszerzenie możliwości. Kiedy zapewnimy sobie pieniądze, które spełnią nasze podstawowe potrzeby — będziemy mogli zająć się kształceniem i poszerzaniem horyzontów. Jak wiadomo – stawki w Holandii są znacznie wyższe od tych w Polsce. Dzięki temu student dorabiający na emigracji może zapewnić sobie dofinansowanie na cały rok akademicki, czyli na aż 9 miesięcy. Warto więc zastanowić się nad wakacyjnym wyjazdem za granicę w celach zarobkowych.

Dodatkowo — wyjeżdżając do pracy w Holandii możemy zwiedzić inne państwo praktycznie bezkosztowo. Zarabiając na miejscu — zaspokajanie potrzeb jest relatywnie tańsze. Dodatkowo jesteśmy przez dłuższy czas na miejscu, więc możemy poznać, w jaki sposób funkcjonuje społeczność danego państwa czy też regionu. Osłuchamy się z językiem, poznamy nieco innej kultury, zapoznamy się z tradycjami. Tak więc studenci, którzy wyjeżdżają w wakacje by dorobić w Holandii — są bogatsi nie tylko finansowo, ale też mentalnie. Ponieważ podczas takiego wyjazdu zyskują niesamowite, szerokie doświadczenie z różnych dziedzin i aspektów życia codziennego.