Smak truskawek frigo

posiłek ze świeżymi truskawkami

Dziś bardzo znane są truskawki typu frigo. Ten rodzaj sadzonek charakteryzuje się przede wszystkim lepszym smakiem, bardziej aromatycznym zapachem oraz zdrowszym wyglądem. Znaczna różnica, jaka zauważalna jest pomiędzy truskawkami frigo i zwykłymi (zielonymi), opiera się przede wszystkim na wymienionych cechach. Dziś pożądane są właśnie takie owoce – hodowcy i handlarze sadzonkami typu frigo są w stanie zaoferować nam najlepszej jakości truskawki.Truskawki odmiany frigo są łatwe do pozyskania – cały sekret tkwi w ich jakości. Zwykłe odmiany truskawek charakteryzują się przeciętnym wyglądem i smakiem. Można więc stwierdzić, że frigo to jedna z lepszych odmian. Sadzonki o odmianie frigo, to powszechnie znane sadzonki, które przechowywane są przez zimę w chłodnych pomieszczeniach. Ze względu na powszechne stosowanie tego procederu, sadzonki frigo ‘’przyjęły się’’ na światowym rynku. Zazwyczaj były one sadzone po to, by uzyskać owoce w określonym, przewidzianym terminie. Dziś natomiast coraz chętniej i częściej handlarze owoców korzystają z możliwości zarobku, jakie daje im ta odmiana truskawek.

Sadzonki frigo i ich uprawa

Sposób, w jaki uprawiane i hodowane są truskawki, znacznie różni się od uprawy zwykłych sadzonek. Warto na początku wspomnieć o tym, że sadzonki typu frigo można zbierać prawie przez cały rok. Tradycyjne truskawki sadzone są Natomiast truskawki frigo należy sadzić od połowy maja aż do lipca. Jeśli posadzimy sadzonki trzy razy, będziemy mogli zbierać plony od wiosny do jesieni. Działa to na zasadzie szybkiego owocowania. Sadzenie truskawek frigo już po miesiącu przynosi efekty – sadzonki dojrzewają już po około czterech tygodniach. Po upływie ok. 30 dni od pierwszych oznak dojrzewania, sadzonki wypuszczają pierwsze owoce. W ten sposób, sadząc truskawki co parę tygodni, mamy możliwość zbierania sadzonek od wiosny, aż do późnej jesieni.

sadzonki frigo

Bardzo ważna jest wiedza na temat samych sadzonek. Ich przechowywanie jest kluczem do pozyskania tak wyjątkowych owoców. Istotne jest miejsce, oświetlenie, temperatura oraz czas przechowywania sadzonek, aby mogły one we właściwy sposób zostać wyhodowane. Trzeba pamiętać, że amatorskie hodowle truskawek oraz sposób przechowywania sadzonek, praktycznie nie ma szans. Uzyskanie pożądanego efektu wiąże się ściśle z doskonałą znajomością i posiadaniem ogromnej wiedzy na temat tego typu hodowli. Sadzonkom powinna być zapewniona najwyższej jakości opieka.

Pielęgnacja sadzonek frigo

Sadzonki typu frigo jest dość łatwo wyhodować. Gdy przechowujemy sadzonki w okresie zimowym w temperaturze nie niższej niż 1,5 do -2 stopnia Celsjusza, możemy mieć pewność, że posadzenie ich w połowie marca/ kwietnia, da spodziewany efekt. Przed umieszczeniem sadzonek w chłodnym pomieszczeniu, należy uważnie wyselekcjonować najlepsze i najsilniejsze sadzonki. Trzeba usunąć wszelkie chwasty, pozostałości po innych/ poprzednich sadzonkach i liście. Istotnym jest zadbanie o to, by sadzonki nie gniły ani nie wysuszały się. Jak się pozyskuje sadzonki? Otóż, późną jesienią, gdy owoce pojawiają się po raz ostatni w roku, zbierane sadzonki są oczyszczane i selekcjonowane. Następnie umieszczane są w chłodniach, by w takim stanie przetrwały zimę i były gotowe do zasadzenia na wiosnę.

Różnice, jakie występują między truskawkami tradycyjnymi, a sadzonkami frigo, można dostrzec także w terminach, w jakich są one sadzone. Tradycyjne truskawki wypuszczają pierwsze owoce w czerwcu – jest to tak zwana zasada polowa. Po więcej informacji serdecznie zapraszamy pod adres http://www.sadzonki-frigo.pl