Rękawice dla spawacza

Praca spawacza a ochrona

Pracując jako spawacz każdy musi w odpowiedzialny sposób troszczyć się o niegroźne warunki oraz wykazywać się nie byle jaką rzetelnością. Szczególnie podatne na poszkodowanie będą przedramiona jak również oczy, a zatem tak istotne będzie korzystanie z mankietów oraz właściwych rodzajów ochrony, które poprawią bezpieczeństwo przed poparzeniem. W pracy ze spawaniem pracuje gaz, co może powodować znaczące zaburzenia oczu a także naskórka.

Ręce będą wyjątkowe dla spawacza, wobec tego podstawowym środkiem zakrywania są zazwyczaj rękawice spawalnicze Gabi. Liczy się, żeby rękawice spawalnicze zrobiono z takich produktów, które gwarantują właściwy poziom bezpieczeństwa. Powinny one wykazywać wymierne znaki, do jakiego spawania się nadają jak również przed jakimi czynnikami ochraniają.

spawanie2Najlepszej jakości rękawice będą wyprodukowane z ekologicznych tkanin, na przykład skóry. Zakrywają palce szczególnie przed iskrami i gorącem. Opcjonalne warstwy zabezpieczają przed ranami. Dobrze jest poza tym upewnić się, czy rękawice spawalnicze zapewniają nieograniczoną wygodę poruszania palcami. Często mogą być lepiej ulepszone, np. w zaciski. Odpowiednio zrobione rękawice dla spawaczy mają być używane przez długi okres. kiedy jednak przybierają już ślady zużycia, koniecznym jest od razu nabyć następne.