Odpowiedni mistrz ceremonii weselnej

twój dj na weselu

Każdy na pewno kojarzy słynny okrzyk z Pana Tadeusza „poloneza czas zacząć”. Można by powiedzieć, że za słowa te odpowiada ktoś kogo dziś okrzyknięto by mianem wodzireja na wesele lub zwyczajnie wodzirejem. Jak widać mistrz ceremonii istniał od zawsze. Na balach królewskich to on dbał o to, by zabawa odbywała się w jak najlepszym porządku, by goście dobrze się bawili; on także witał zebranych, a potem także i żegnał. Dziś jest całkiem podobnie. Państwo młodzi, jak i goście wchodząc do sali, na której ma odbyć się zabawa witani są przez obecnego już tam wodzireja na wesele. To on wprowadza wszystkich na salę i prosi o zabranie miejsc. Jego zadaniem jest także przekazywanie informacji, jeśli młodzi mają takie w zanadrzu. Podczas posiłków powinien usunąć się nieznacznie w cień, może rzecz jasna w tym czasie puszczać w tle jakieś miłe dla ucha kawałki muzyczne, ale nie powinna mieć miejsca sytuacja zagadywania czy zaczepiania kogokolwiek podczas posiłku.

Jasne, że w pewnym momencie wodzirej na wesele musi oderwać zebranych od stołu- w przeciwnym razie zabawa skończyłaby się z chwilą całkowitego zapełnienia brzuchów. Musi jednak wybrać na to odpowiedni moment. Nie wiadomo czy ma z góry zaplanowany czas na to, ile dana część ma trwać. Orientacyjnie pewnie tak, ale dobry mistrz ceremonii powinien manewrować nim wedle tego, jakie potrzeby mają uczestnicy imprezy. Nie można ściśle trzymać się ustalonego z góry planu, gdy dostrzec można całkowicie inne potrzeby ludzi. Jeśli wszystko idzie planowo to bardzo dobrze, jeśli jednak nie, to też nic złego się nie dzieje.

Dobry wodzirej musi być elastyczny i nie być zbyt przywiązanym do przygotowanego harmonogramu. Ważne jest, aby konferansjer obecny na weselu posiadał wysoką kulturę osobistą i ogromne pokłady cierpliwości. Ważne jest to, gdy widzi niezdyscyplinowanie wśród gości. Musi on zatem umieć nawet w najtrudniejszych warunkach dotrzeć do zebranych, bo to głównie od tego w jakim stopniu zostanie złapany kontakt między nim, a pozostałymi zależy przebieg całego wesela – taką osobą jest na pewno DJ Robert Koss. Dobry wodzirej na wesele to także wyśmienity obserwator, który umie wyłapać upodobania muzyczne i zabawowe osób obecnych na zabawie. Nie można bowiem na siłę puszczać muzyki, przy której nikt nie chce się bawić, ani też przeprowadzać gier, w których prawie nikt nie ma zamiaru brać udziału. Jeśli właśnie chodzi o zabawy integracyjne, to ważne, aby były one na jakimś poziomie i ze smakiem.

wesele dj

Zatrważająca jest ilość wulgarnych gier dominujących na uroczystościach weselnych. Większość ludzi tak na dobrą sprawę jest nimi zniesmaczona, więc po co je przeprowadzać? I bez tego typu „urozmaiceń” wesele może być bardzo udane. Miło także, jeśli konferansjer sam jest w stanie wykonać jakiś występ artystyczny, który niewątpliwie umili czas wszystkim zebranym. Oczywiście nie jest wymagane, by wodzirej na wesele posiadał nie wiadomo jakie umiejętności aktorskie czy muzyczne, ale dobrze jest, aby umiał zaskoczyć czymś ludzi. Mistrz ceremonii posiadający takie cechy na pewno wpłynie na pozytywny przebieg wesela.