Jak zadbać o fotele fryzjerskie? Techniczne podejście

Salon fryzjerski - fotele fryzjerskie

Budowa foteli fryzjerskich

Porcelana na krześle fryzjerskim zwykle znajduje się nad żeliwem. Podstawa siedzenia i wieża pompy hydraulicznej to główne obszary, gdzie jest to stosowane. Czasami uchwyty pompy będą również wykonane z porcelany. Porcelanę znaleźć można na tych starych fotelach które bardzo trwały. W większości przypadków można je czyścić standardowymi środkami lub tymi, które stosuje się do czyszczenia łazienki.

Czym czyścić zardzewiałe fotele fryzjerskie?

Czasami obszary porcelanowe mogą mieć plamy rdzy wokół obszarów, w których zostały dołączone elementy metalowe. Produkty łazienkowe są dobre do usuwania tych plam. Czasami mogą być dostrzegalne popękania porcelany lub rozdrobnienia. W zależności od wielkości uszkodzenia obszary te mogą być naprawione. Większość obszarów potrzebujących szybkiej reperacji mogą być mocowane za pomocą zestawów naprawczych porcelany, które są dostępne w większości sklepów dla majsterkowiczów. Produkty te wypełniają pustki między porcelaną związkiem, który twardnieje po jego zastosowaniu. Po wyschnięciu na mokro następuje polerowanie. Obszary większe niż kilka centymetrów kwadratowych są trudniejsze do naprawy, ponieważ wymagają znacznie większych umiejętności, aby mieszanka mogła zostać zastosowana bez szwanku.

Jakie fotele do salonu fryzjerskiego

Większość metali wykorzystywanych w fotelach fryzjerskich jest zazwyczaj pokryta żeliwem bądź niklem/chromem. Około 1950 zaczęto stosować także aluminiowe części do foteli fryzjerskich.

Fotele fryzjerskie do Twojego salonu – jakie wybrać?

Mając metalowych części w fotelach, ponowne profesjonalne chromowanie jest kosztowne. Nie każdy fotel nadaje się do zamówienia usługi czyszczenia aczkolwiek, które są najstarsze i najbardziej budują klimat salonu fryzjerskiego powinny zostać wyreperowane nową substancją. Warto bowiem zauważyć, iż nowe fotele fryzjerskie nie mają już takiego dizajnu, jak te wykonywane przez fachowców przed laty. Małe obszary korozji mogą być usunięte za pomocą wody i folii aluminiowej. Brzmi to szaleńczo, ale działa świetnie. Wytnij mały kwadrat folii aluminiowej o wielkości dłoni. Namocz go. Rozpocznij pocieranie nim na obszarze rdzy tam i z powrotem. Wkrótce zauważysz, że woda zacznie się robić czarna. Ta utworzona zawiesina oznacza, że to zaczyna działać. Tworzy się ciepło, które pomaga odłączyć rdzę z metalu. Najlepszy ze wszystkich aluminium jest bardziej miękki niż czyszczenia metali, więc zarysowania nie powinny być problemem. Zobacz jakie fotele możesz wybrać: http://www.vitalitys.eu/pl/173-fotele-fryzjerskie

Na dużych obszarach, gdzie folia na rdzę nie jest praktyczna, najlepszym sposobem do usuwania rdzy jest moczenie drewna w wybielaczu. Drewno wybielacza znane także jako kwas szczawiowy można kupić w postaci proszku. Wymieszaj kilka łyżeczek na 3 litry wody. Ilość rdzy określi, jak długo należy je moczyć. Należy nosić rękawice oraz okulary podczas korzystania z tego rozwiązania. Jakieś pół godziny to maksymalny czas jaki należy moczyć, zbyt dużo zdjętego chromu może mocno uszkodzić poszczególne elementy. Dbając o fotele fryzjerskie dostępne w Twoim salonie wzmacniasz pozytywny odbiór u klientów, warto wykorzystać te metody aby przywrócić życie starym meblom.