Garaż blaszany – na to powinieneś zwrócić uwagę

Budynki stalowe są trwałe, łatwe do zbudowania i często wybierane jako garaż. Zapewniają one bezpieczeństwo, jak i wystarczającą ilość miejsca dla pojazdu, sprzętów, narzędzi i innych rzeczy. Stalowe konstrukcje są zaprojektowane tak, aby wytrzymać burze śnieżne, deszcz, grad i inne możliwe pogody.

Kiedy warto zainwestować w blaszany garaż?

Być może masz samochód sportowy lub klasyczne auto, które chcesz przechować przez zimę. Blaszany garaż zapewni lakierowi ochronę przed śniegiem i lodem. Karoseria nie będzie rdzewiała stojąc przy drodze posypywanej solą. Na wiosnę możemy wyprowadzić dobrze utrzymane auto i o nic się nie martwić. To również świetne rozwiązanie dla motocykli. Takie rozwiązania są również odpowiednie dla pojazdów związanych z biznesem. Jeżeli obawiasz się stawiać służbowe auto przed domem to garaż tego typu będzie idealnym rozwiązaniem. Taki budynek to także dodatkowe miejsce do przechowywania kosiarki do trawy, grabi, łopat i innych sprzętów do prac w ogrodzie, które nie mogą stać na zewnątrz bo będą rdzewieć.

Na co zwrócić uwagę wybierając garaż blaszany?

Wybierając blaszany garaż zastanówmy się przede wszystkim jakie będzie jego zastosowanie. Chcemy przechowywać tam samochód i monocykl? Czy potrzebujemy miejsca do przechowywania narzędzi? A może zależy nam na małym budynku? Projekt będzie zależał od przeznaczenia. Na cenę budynku wpłynie jego szerokość, wysokość i długość. Przeznaczenie wpływa także na rodzaj konstrukcji, izolację i inne elementy.

Ważna jest także przemyślana lokalizacja. Zastanówmy się jak chcemy zorganizować podjazd. Gdzie budynek nie będzie nam przeszkadzał. Istotna jest również odległość od domu. Być może chcemy, aby garaż stał blisko, by zimą nie marznąć po wyjściu z auta. Możemy też woleć, by stał on nieco dalej, ponieważ będziemy tam głośno majsterkować. Lokalizacja wpływa również na materiał, z którego najlepiej wykonać budynek.

Zastanówmy się nad designem. Możemy zdecydować się na najprostszą konstrukcję z ocynkowanej blachy. Jeżeli jednak zależy nam na bardzo estetycznym wyglądzie możemy wybrać projekt z blachy drewnopodobnej. Mamy do wyboru również garaże akrylowe. Rozwiązań jest dużo, musimy zdecydować, które będzie dla nas najbardziej optymalne.

Jeżeli nie jesteśmy przekonani co do konkretnych elementów konstrukcji najlepiej zdać się na specjalistów. To jeden z najważniejszych parametrów – wybór odpowiedniej firmy. Jeżeli zdecydujemy się współpracę z doświadczonym przedsiębiorcą po szczerej rozmowie możemy liczyć na rekomendacje, które spełnią nasze oczekiwania. Ważny jest wybór firmy z długą historią. Jeżeli utrzymuje się ona na rynku od lat to klienci są zadowoleni z jej usług. Sprawdźmy również zdjęcia poprzednich realizacji na stronie internetowej firmy. Jeżeli podobają nam się one będziemy zadowoleni z konstrukcji, którą nabędziemy.


Jeśli zdecydujecie się na garaż blaszany to zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy CGT Burnus – jednego z liderów w tworzeniu takich rozwiązań w Polsce.