Dobierz bluzkę do typu figury

sukienki hurtownia internetowa

Nikt nie jest idealny – różne sylwetki, proporcje, style, a przecież wszystko trzeba zestawić jeszcze z panującymi trendami! Dobranie stroju, który będzie dobrze współgrał ze wszystkimi tymi cechami jest dziś niezwykle trudne i niestety, nie wszystkie ubrania pasują każdemu, szczególnie jeśli mowa o bluzkach.

Na modowym rynku istnieje dziś wiele krojów i fasonów bluzek, koszul i topów, ale czy wiesz w której będziesz wyglądać naprawdę dobrze? Twoja sylwetka może wprowadzać cię często w zakłopotanie – większość kobiet ma na jej punkcie kompleksy. To można zmienić! Wystarczy odpowiednio dobrana bluzka, by wręcz wyrzeźbić figurę, o jakiej marzysz. Jak to zrobić?

Znajdź swoją figurę

Wybierając się na zakupy w poszukiwaniu idealnej bluzki musisz pamiętać, że większość kompleksów nie stanowi realnego problemu, a wynika jedynie z wygórowanych oczekiwań jakie stawiasz sobie ty i jakie cała branża modowa. Są jednak pewne fundamentalne zasady mody, do których warto się dostosować jeśli chcesz wyglądać dobrze we wszystkim, co nosisz.

Do ich zrozumienia konieczna będzie obiektywna ocena własnej sylwetki. Zacznij od swoich mocnych stron i znajdź atuty, które chcesz podkreślić. To właśnie na nich będziesz opierała swoją nową stylizację, jednocześnie chowając to, czego tak bardzo nie lubisz. Większe lub mniejsze piersi? Za małe wcięcie w talii? Fałdki na brzuchu? Duże ramiona? Wszystko w modzie ma swoje miejsce i wszystko można wizualnie poprawić.

Tuszowanie mankamentów figury za pomocą ubrań nie jest w modzie niczym nowym. Od lat wiadomo, że pionowe i ukośne wzory optycznie wyszczuplają, a wszelkie linie poziome poszerzają. Będąc tego świadomą możesz łatwiej wybierać ubrania dopasowane dla siebie. Jakie kroje będą ci pasować?

Figura gruszki

Klasyczna gruszka to kobieta z szerszymi biodrami i znacznie mniejszą górą. Aby nadać twojej sylwetce odpowiednich proporcji będziesz musiała dodać objętości w okolicach biustu i ramion. W tym wypadku najlepiej sprawdzą się wszelkie wyraźne zdobienia, falbany i szersze rękawy. Pamiętaj, że to właśnie tobie wolno zaszaleć z ubraniami oversize – jak ognia unikaj tkanin i fasonów bardzo przylegających do górnych partii ciała, gdyż dodatkowo podkreślą dysproporcje figury.

Klasyczna klepsydra

Chyba każda kobieta marzy o tym typie figury, gdyż jest on zwyczajnie najbardziej proporcjonalny. Nie wszystko będzie ci jednak pasować! Stawiając na golfy i mocno zabudowane bluzki oraz zbyt luźne ubrania zwyczajnie zatuszujesz wszystkie swoje atuty i dodasz sobie kilogramów. Stawiaj na ubrania dopasowane i pozwól sobie na odrobinę kobiecości – to ona jest twoim największym sprzymierzeńcem.

Figura jabłka

Okrągła sylwetka i brak wyraźnego wcięcia w talii to nie problem – tą najłatwiej zaznaczyć i oszukać za pomocą ubrań! Wybieraj bluzki, które mają wyraźnie zaznaczoną, wciętą talię i pionową linię dekoltu. Dobrym pomysłem są bluzki rozszerzające się nieco ku dołowi. Bluzki i koszule kopertowe to właśnie opcja dla ciebie.

Duży biust to już nie problem

Jeśli duże piersi zdają się ograniczać twoje modowe wybory pamiętaj – to właśnie one mogą stać się twoim największym atutem, jeśli odpowiednio je zaakcentujesz. Dekolt w szpic to w twoich bluzkach absolutna podstawa. Nie decyduj się jednak na zbyt obcisłe, kopertowe bluzki które dodatkowo podkreślą rozmiar twojego biustu. Wybieraj ubrania nieco luźniejsze i stawiaj na dłuższe kroje, które optycznie wydłużą tors. I pamiętaj – nigdy nie pozwalaj, by bluzka zanadto opinała się na biuście – lepiej kupić większą i zwęzić ją w talii!