Dlaczego trzeba sprzątać po swoim psie?

Pies robi, właściciel sprząta

Sprzątanie po swoim pupilu nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy. Jednak w momencie kiedy przyjmujemy psa do swojej rodziny musimy być świadomi obowiązków jakie na nas spoczywają. I nie tylko takich wobec tego czworonoga ale także takich, które odnoszą się do całego społeczeństwa. Rozważmy taki przypadek: żaden właściciel psa nie poczuwa się do odpowiedzialności za swojego czworonożnego przyjaciela i ma mówiąc delikatnie gdzieś to co on nabroi. Przecież po jakimś czasie po naszych parkach czy miejskich trawnikach nie dałoby się normalnie chodzić.

Wszędzie psia kupa! Ponieważ ta perspektywa nie jest zbyt przyjemna a szczególnie widać to na wiosnę to powinniśmy zmienić swoje podejście i zaopatrzyć się w specjalne zestawy do sprzątania po psie. Dzięki temu sprzątanie po naszym pupilu będzie łatwe, czyste i szybkie na czym nam właścicielom psów najbardziej zależy. Dla lepszego komfortu powinniśmy kupować tego typu produkty u renomowanych producentów, które projektują je myśląc o ergonomii użytkowania. W wielu miejscach w Polsce wystawione są już specjalne kosze na psie, kupy, które służą właścicielom psów na spacerze. Niestety nie wszędzie mamy do nich dostęp dlatego warto mieć ze dwa czy trzy worki zawsze przy sobie. Spowodują one to, że zawsze będziemy przygotowani na taką ewentualność.

psiakupaCo to niesfornych właścicieli psów, którzy nie stosują się do zasad i bezmyślnie wyprowadzają psa nie sprzątając po nim powinna być jedna rada: wysokie mandaty, które wystawiane będą przez straż miejską. Niestety jak do tej pory skuteczność łapania takich lekkoduchów jest mizerna co potwierdzają statystyki. Trzeba mieć nadzieję, że społeczeństwo pójdzie po rozum do głowy i zacznie stosować się do wcześniej ustalonych zasad współżycia społecznego. W niektórych przypadkach służby są bezsilne i mimo apeli o korzystanie z worków na psie kupy nie spotyka się to z odpowiednim odzewem. Wtedy trzeba liczyć także na odpowiednią reakcję społeczeństwa, które nie będzie pozwalało na tego typu wybryki. Jednak zanim się to zmieni i będziemy mogli z czystym sumieniem zwrócić uwagę na tych, którzy nie sprzątają po psie to w wielu miejscach w naszym kraju powinny pojawić się specjalistyczne zestawy do sprzątania pozostałości takich jak psia kupa. Zanim to się jednak stanie musimy być czujni i wrażliwi na tego rodzaju praktyki.